خبرهای ویژه

» ورزشی » متحد برابر ترامپ با تکیه بر خط دفاعی مستحکم!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۵ - ۸:۱۲

 کد خبر: 41004
 143 بازدید

متحد برابر ترامپ با تکیه بر خط دفاعی مستحکم!

دو تیم ملی فوتبال ایران و مراکش در حالی به مصاف هم می روند که از خط دفاعی مستحکمی برخوردارند. نخستین دیدار از گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه عصر امروز (جمعه) بین تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران و مراکش برگزار می‌شود. تیم آفریقایی چند ماه است که روابطش را با ایران قطع کرده است. […]دو تیم ملی فوتبال ایران و مراکش در حالی به مصاف هم می روند که از خط دفاعی مستحکمی برخوردارند.

نخستین دیدار از گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه عصر امروز (جمعه) بین تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران و مراکش برگزار می‌شود. تیم آفریقایی چند ماه است که روابطش را با ایران قطع کرده است. با این حال فوتبال، دو کشور را مقابل هم قرار خواهد داد. دو تیم ایران و مراکش با وجود نداشتن روابط سیاسی در یک چیز متحد هستند. هر دو مخالف دونالد ترامپ هستند. مراکش یک روز پیش از جام جهانی برابر آمریکا شکست خورد و نتوانست میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ را از آن خود کند. از طرفی شرکت آمریکایی نایکی ایران را در استفاده از کفش‌های ورزشی تحریم‌ کرده است.

مراکش پس از ۲۰ سال دوباره به جام جهانی رسیده است. این تیم در گروه ‌A جام جهانی ۹۸ فرانسه حضور داشت و پس از پیروزی نروژ مقابل برزیل از راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی باز ماند. تیم آفریقایی در چهار دوره جام جهانی حضور نداشت. با این حال شیرهای اطلس با قدرت به جام جهانی بازگشتند و تنها تیمی محسوب می‌شوند که مرحله گروهی را بدون دریافت گلی پشت سر گذاشتند. یونس بلهنده و حکیم زیاش از جمله بازیکنان مهم این تیم هستند که با حضور فوتبالیست‌های مشهور مانند مونیر حدادی، بونو، نورالدین امرابط، النصیری، فیصل و اشرف حکیمی یک تیم قدرتمند از مراکش ساخته می شود.

ایران نیز در حالی به جام جهانی صعود کرد که هزار و ۱۲۱ ‌دقیقه دروازه‌اش را در مرحله گروهی بسته نگه داشت. کارلوس کی‌روش در این بازی نمی‌تواند از یکی از مهره‌های خوب خود به نام سعید عزت اللهی بهره ببرد. او محروم است. با این حال در خط حمله می‌تواند از دو بازیکن گلزن به نام‌های علیرضا جهانبخش و سردار آزمون استفاده کند.

منبع: ایسنالینک منبع


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : ورزشی
ارسال دیدگاه

تبلیغات
logo-samandehi
آمار بازدید