خبرهای ویژه

» اقتصادی » شرط بخشش جرائم وام‌های زیر ۴۰ میلیون

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ - ۱۵:۴۹

 کد خبر: 12193
 285 بازدید

شرط بخشش جرائم وام‌های زیر ۴۰ میلیون

مدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران با بیان این که پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج در بانک کشاورزی سرعت گرفت، گفت: جرائم وام‌های زیر ۴۰ میلیون تومان به شرط تسویه بخشوده می‌شود. علی‌اکبر فهیمی در نشست خبری با موضوع طرح ضربتی پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج و بخشودگی جرائم زیر ۴۰۰ میلیون ریال گفت: هر ساله در […]

مدیر شعب بانک کشاورزی استان تهران با بیان این که پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج در بانک کشاورزی سرعت گرفت، گفت: جرائم وام‌های زیر ۴۰ میلیون تومان به شرط تسویه بخشوده می‌شود.

علی‌اکبر فهیمی در نشست خبری با موضوع طرح ضربتی پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج و بخشودگی جرائم زیر ۴۰۰ میلیون ریال گفت: هر ساله در بخش کشاورزی اولویت‌هایی عنوان می‌شود که ما هم باید روی آن متمرکز شویم، به عنوان مثال؛ وزارت جهاد کشاورزی در بخش توسعه بخش گلخانه‌ها و پرورش ماهی در قفس را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر توانسته‌ایم پرتفوی بانک را به صورت چشمگیری افزایش دهیم، تصریح کرد: در حوزه جذب سپرده‌های مردم پنج برابر افزایش داده‌ایم و طبیعی است که وقتی حجم سپرده‌ها افزایش یابد، امکان ارائه تسهیلات نیز بیشتر خواهد شد. کما اینکه در سال ۹۵ موفق شدیم ۱۵ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کنیم. 

فهیمی با بیان اینکه مدیریت استان تهران ۵۱ شعبه دارد، خاطرنشان کرد: توانسته‌ایم رتبه ششم کشوری را در ارائه تسهیلات با وجود آنکه برخی استان‌ها تا ۱۵۰ شعبه دارند، به دست بیاوریم.

۲۸۷۰ نفر سال ۹۵ در استان تهران وام ازدواج گرفتند

وی به آمار تسهیلات ارائه شده وام ازدواج در سال ۹۵ هم اشاره‌ کرد و گفت: ۲۸۷۰ نفر وام ازدواج به مبلغ ۲۸۷ میلیارد ریال در سال گذشته دریافت کرده‌اند که ۱۰۹ درصد از اعتبار ابلاغی محقق شده است و امسال هم به همراه طرح پیوند، به ۲۷۹۰ نفر پرداخت وام ازدواج خواهیم داشت، مضاف برآنکه مشکل اعتبار در این زمینه وجود ندارد.

پرداخت حدود ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات کشاورزی

مدیر بانک کشاورزی استان تهران همچنین به اعتبارات مختلفی که برای طرح‌های کشاورزی از جمله صنایع تبدیلی پرداخت شده است،‌ اشاره‌ای کرد و گفت: در مجموع ۱۹۷۱ میلیارد ریال در قالب ۸۴ طرح پرداخت کرده‌ایم و به عنوان مثال؛ در حوزه مکانیزاسیون در سال گذشته برای خرید ۱۷۷ فقره ماشین‌آلات کشاورزی ۲۳۴ میلیارد ریال پرداخت شده است که رتبه اولی کشور را در این حوزه به خود اختصاص داده‌ایم، همچنین برای راه‌اندازی ۱۳۰ طرح گلخانه‌ای نیز ۱۰۳۲ میلیارد ریال پرداخت کرده‌ایم و تا پایان تیرماه امسال نیز ۲۵ طرح به مبلغ ۱۵۹ میلیارد ریال در سال ۹۶ به اجرا در آوردیم.

به گفته فهیمی، تسهیلات گلخانه‌ای برای ۱۱۴ هکتار از زمین‌های ورامین، پاکدشت و پیشوا به دلیل مناسب بودن شرایط زمین، اختصاص یافته و این طرح‌ها اجرا شده است.

وی همچنین گفت که از کل تسهیلات پرداختی در زمینه بهین یاب در کل سیستم بانکی استان تهران، ۳۷ درصد آن مربوط به بانک کشاورزی است.

اجرای طرح یاراکارت برای ارائه تسهیلات با ضمانت یارانه

فهیمی همچنین از اجرای طرح «یارا کارت» به عنوان نخستین بانکی که ارائه تسهیلات با ضمانت یارانه افراد را دارد، اظهار داشت: در این طرح افرادی که یارانه خود را از طریق حساب بانک کشاورزی دریافت می‌کنند، به ازای هر نفر ۱۲ میلیون ریال، ۲ نفر ۲۵ میلیون ریال، ۳ نفر ۳۷ میلیون ریال و خانواده‌های چهار نفر به بالا می‌توانند ۵۰ میلیون تسهیلات دریافت کنند که اقساط آن از محل یارانه افراد برداشت می‌شود که به صورت ۳۶ ماهه خواهد بود.

وی همچنین به اجرای سیستم آبیاری تحت فشار به عنوان یکی از اولویت‌های دولت اشاره‌ای کرد و گفت: برای اجرای این سیستم در استان تهران ۲۶۴ میلیارد ریال پرداخت کرده‌ایم و علاوه بر این، با توجه به تأمین منابع از طریق صندوق توسعه ملی ۲۱۳ طرح تأمین اعتبار شده است که بحث انتقال پساب تصفیه شده شهر ری به دشت‌های ورامین یکی از همین طرح‌ها است.

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای تصفیه پساب‌های شهرری و استفاده در بخش کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی استان تهران، با ابراز نگرانی نسبت به منابع آبی برای بخش کشاورزی تصریح کرد: اگر طرح انتقال پساب تصفیه شده به اجرا درآید، می‌توان آب کشاورزی مورد نیاز همه شهرهای بزرگ را تأمین کرد که برای همین طرح یک‌هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به عاملیت بانک کشاورزی پرداخت کرده‌ایم که تحولی را در منطقه ورامین به وجود خواهد آورد که طول مسیر ۳۴ کیلومتر با  دبی ۹ هزار لیتر آب بر ثانیه است.

اجرای سیستم متمرکز در بانک کشاورزی

فهیمی همچنین به اجرای سیستم متمرکز بانکداری در بانک کشاورزی به عنوان نخستین بانک در کشور برای اجرای این سیستم اشاره کرد و افزود: در این طرح تمام شعب ما در سطح کشور به صورت واقعی حکم واحد را دارند.

تمدید طرح بخشودگی جرایم معوقات زیر یکصد میلیون تومان

وی همچنین به طرح بخشودگی جرایم بانک کشاورزی در استان تهران اشاره‌ای کرد و اظهار داشت: تمام کسانی که بدهی آنها زیر ۱۰۰ میلیون تومان باشد مشمول این طرح می‌شوند و تمام بدهکارانی که اصل بدهی اولیه‌شان ۴۰ میلیون تومان است می‌توانند به بانک مراجعه کرده و از بخشودگی جرائم بهره‌مند شوند.

خبرنگار پرسید: متأسفانه به دلیل محاسبه سود و جرائم دیرکرد در قالب تسهیلات جدید، بسیاری از کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزینمی‌توانند از مزایای بخشودگی جرائم استفاده کنند، که فهیمی پاسخ داد: افرادی که بدهی آنها چند سال معوق می‌شود، باید طبق قانون با آنها در قالب اجرا گذاشتن وثیقه وارد می‌شدیم، اما برای رعایت حال افراد، آنها در قالب تسهیلات جدید درنظر گرفته‌ایم و مجلس شورای اسلامی نیز چنین چیزی را در مصوبه خود برای بخشودگی جرائم درنظر نگرفته که اگر بود، قطعاً از جانب ما اجرایی می‌شد، چرا که ما ملزم هستیم دقیقاً آنچه که متن مصوبه مجلس حکم می‌کند، اجرا کنیم.

وی در پایان به ضرورت کاهش قیمت تمام‌شده در بخش محصولات کشاورزی هم اشاره‌ای کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا در برخی بخش‌ها از جمله گلخانه‌ها با ارائه تسهیلات به کاهش قیمت تمام شده کمک کنیم، تا در حوزه‌های صادراتی در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی نقش موثری را ایفا کنیم.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اقتصادی , ایران
ارسال دیدگاه

تبلیغات
logo-samandehi
آمار بازدید