خبرهای ویژه

» بین الملل » تهدید کشنده ایران علیه آمریکا/ ترامپ باید وارد عمل شود!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۷:۰۴

 کد خبر: 12035
 233 بازدید

تهدید کشنده ایران علیه آمریکا/ ترامپ باید وارد عمل شود!

متوقف کردن برنامه موشک های بین قاره ای ایران که می تواند با کمک کره شمالی به کلاهک های هسته ای مسلح شود، یکی از بزرگترین چالش های پیش روی آمریکا در حال حاضر است؛ دولت ترامپ باید پیش از آن که دیر شود، همین الان اقدام نماید پایگاه شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا (Foxnews)، […]

متوقف کردن برنامه موشک های بین قاره ای ایران که می تواند با کمک کره شمالی به کلاهک های هسته ای مسلح شود، یکی از بزرگترین چالش های پیش روی آمریکا در حال حاضر است؛ دولت ترامپ باید پیش از آن که دیر شود، همین الان اقدام نماید

پایگاه شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا (Foxnews)، با انتشار گزارشی تحت عنوان “ایران به‌زودی موشک‌های بالستیک میان‌قاره‌ای خواهد داشت و آن‌ها را با کمک کره‌شمالی به کلاهک‌های اتمی مجهز خواهد کرد؛ تیم ترامپ باید هم‌اکنون اقدام کند” به دروغ پردازی در این رابطه پرداخته است.

تا چند سال پیش، برنامه هسته ای کشورمان نقل مجلس مقامات و رسانه های آمریکایی بوده و از خطرات آن برای صلح جهانی و امنیت آمریکا و… می نوشتند و پس از برجام و اعمال محدودیت های سنگین بر برنامه هسته ای کشورمان، امروز نوبت به برنامه موشکی رسیده و رسانه های آمریکایی از تهدید بزرگی که در کمین این کشور است و لزوم اقدام سریع دولت آمریکا در این رابطه می نویسند؛ جالب اینجاست که هنوز خطر دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای از بین نرفته و اینبار موشک های بین قاره ای ایران با بمب های هسته ای خریداری شده از کره شمالی، آمریکا را هدف خواهند گرفت!

در این گزارش آمده است:

««در حال حاضر می توان یک موضوع را به صورت قطعی و بدون هیچ تردیدی پیش بینی کرد؛ تنها در چند سال آینده ایران موشک های بالستیک بین قاره ای یا (ICBMs) را در اختیار خواهد داشت و این موشک ها می توانند اهداف خود را در خاورمیانه، اروپا و آمریکا مورد حمله قرار دهند.

ممکن است تمام این موضوع به لطف کشوری سرکش صورت پذیرد که دولت ترامپ آن را بزرگترین تهدید امنیتی آمریکا در حال حاضر معرفی کرده است؛ یعنی کره شمالی.

و البته موضوع به اینجا ختم نمی شود؛ هنگام که بازه زمانی توافق هسته ای ایران به پایان برسد این موشک ها می توانند به تسلیحات هسته ای مسلح شوند؛ مگر آن که آمریکا یک بار و برای همیشه این تهدید را متوقف نمایند.

شاید شما از خواندن این متن محکم شوکه شده باشید اما واقعیت آن است که نباید شگفت زده شوید. چنین پیش بینی هایی معمولا محبوب نیستند اما می توانند زمینه اتخاذ اقدامات لازم را مهیا نمایند.

کارشناسان و تحلیلگران سیاست خارجی در واشنگتن معمولا ترجیح می دهند که پیش بینی ها و نظراتشان را با کلماتی مانند شاید، احتمالا  و به احتمال زیاد و … همراه نمایند خصوصا وقتی که بحث از بزرگترین تهدید پیش روی آمریکا باشد.

پرزیدنت ترامپ در قبال برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی موضع گیری کرده و به درستی در مقابل برنامه موشکی ایران  ایستاده است. هر چند این ها خبرهایی خوب است اما دولت ترامپ اکنون با مشکلی به مراتب بزرگ تر روبه رو است؛ احتمال همکاری کره شمالی و ایران در تکنولوژی موشک های دور برد که می تواند برای حمله به متحدان  ما و همچنین کشورمان مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از تحلیلگران برای سال های متمادی هشدار داده اند که تهران و پیونگ یانگ در حال تجارت فناوری موشکی بوده اند. در صورتی که دولت ترامپ سریعا در این رابطه اقدام ننماید.

چیزی در حدود ده سال آینده می توانیم شاهد آن باشیم که تهران عنوان می کند که دیگر نیازی به پنهان کردن مقاصد خود ندارد و دیگر باید قدرت بلامنازع در منطقه خاورمیانه باشد و زرادخانه تسیلحات هسته ای خود را به همراه موشک هایی که می تواند آن ها را به سوی کشورهای هدف پرتاب کند، در اختیار داشته باشد.

دولت ترامپ برای مقابله با این تهدید چه باید انجام دهد؟ ابتدا باید هر گونه فعالیت موشکی تهران و پیونگ یانگ و همکاری آن ها در رابطه با فناوری موشکی به شدت محکوم شود؛ باید گروه ها و اشخاصی که به دنبال کمک و تسهیل این روابط هستند به تمامی جهان معرفی شوند و مورد برخورد قرار گیرند.

دولت ترامپ باید اعلام کند که چنین اشخاص و گروه هایی که به ساخت موشک های دور برد توسط ایران و کره شمالی کمک می کنند، دشمن جامعه جهانی هستند و با آن ها برخورد خواهد شد.

در گام دوم و پس از روشن شدن فعالیت های چنین نهادهایی برای همه، تیم ترامپ باید هر چه سریعتر تحریم هایی را علیه آن ها اعمال نماید تا عواقب چنین اقداماتی برای همه به خوبی روشن گردد.

پس از آن نیز در گام سوم باید به صورت خلاقانه، تدابیری برای از بین بردن این همکاری ها اندیشیده شود. در نهایت نیز باید سیستم های دفاع موشکی قوی تری به خاورمیانه و آسیا فرستاده شود و همچنین کیفیت این سیستم ها برای دفاع از آمریکا نیز ارتقاء یابد.

متوقف کردن برنامه موشک های بین قاره ای ایران که می تواند با کمک کره شمالی مسلح به کلاهک های هسته ای شود یکی از بزرگترین چالش های پیش روی آمریکا در حال حاضر است. دولت ترامپ باید پیش از آن که دیر شود، همین الان اقدام نماید.»»

45444.png


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : بین الملل
ارسال دیدگاه

تبلیغات
logo-samandehi
آمار بازدید