خبرهای ویژه

» موسیقی » ترنم «نوحه‌خوان» با ساز ساکسوفون باریتون

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۰:۲۰

 کد خبر: 63175
 5 بازدید

ترنم «نوحه‌خوان» با ساز ساکسوفون باریتون

در همکاری علی رهبری با شرکت آلمانی ترنم «نوحه‌خوان» با ساز ساکسوفون باریتون موسیقی ما- در همکاری علی رهبری موسیقی‌دان و رهبر ارکستر با شرکت آلمانی «ناکسوس»، قطعه «نوحه خوان» با ساز ساکسوفون باریتون در شهر وین اتریش اجرا می‌شود. به گزارش «موسیقی ما»، علی رهبری روز شنبه در این باره گفت: اثر «نوحه‌خوان» که […]


در همکاری علی رهبری با شرکت آلمانی

ترنم «نوحه‌خوان» با ساز ساکسوفون باریتون

موسیقی ما- در همکاری علی رهبری موسیقی‌دان و رهبر ارکستر با شرکت آلمانی «ناکسوس»، قطعه «نوحه خوان» با ساز ساکسوفون باریتون در شهر وین اتریش اجرا می‌شود.

به گزارش «موسیقی ما»، علی رهبری روز شنبه در این باره گفت: اثر «نوحه‌خوان» که چندی پیش توجه نوازنده نامدار ساکسوفون اسلواکی، «لادیس لاوفان سوویتس» را به‌خود جلب کرده بود با همکاری آهنگساز برای ساز ساکسیفون تنظیم شد.

ضبط این اثر ایرانی شنبه آینده ۷ اردیبهشت ماه با نوازندگی لادیس لاوفان سویتس در شهر وین اتریش برای شرکت ناکسوس آغاز خواهد شد.

«نوحه‌خوان» که داستان روز عشورا را روایت می‌کند اثر علی رهبری است که سال ۱۳۴۷ برای ویولن و ارکستر سمفونیک ساخته شده بود.

این اثر که قرار است مرداد ماه سال جاری با همین ارکستراسیون در مجموعه پوئم سمفونیک « مادرم ایران» به بازار جهانی عرضه خواهد شد، اینک با ساز ساکسوفون باریتون وارکستر سمفونیک نیز اجرا و ضبط می‌شود.

این اثر همراه با پوئم سمفونیک بیروت که چند ماه پیش در وین ضبط شده است و همچنین قطعه «مرشد» اثر جدید رهبری که مراحل پایانی خود را می‌گذراند، در قالب یک آلبوم توسط ناکسوس عرضه خواهند شد.

منبع: 

سایت «موسیقی ما»لینک منبع


برچسب ها : , ,
دسته بندی : موسیقی
ارسال دیدگاه

تبلیغات
logo-samandehi
آمار بازدید