خبرهای ویژه

» اجتماعی » برگ سبز خودرو سند قابل قبول است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۷:۲۵

 کد خبر: 11940
 161 بازدید

برگ سبز خودرو سند قابل قبول است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به الزامی بودن یا نبودن ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت: برگ سبز خودرو یک سند قابل قبول است و ما به‌عنوان نمایندگان مردم در مجلس باید به‌دنبال رفع موانع و پله‌های اضافی باشیم. به گزارش  تسنیم سید حسین نقوی حسینی […]

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به الزامی بودن یا نبودن ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت: برگ سبز خودرو یک سند قابل قبول است و ما به‌عنوان نمایندگان مردم در مجلس باید به‌دنبال رفع موانع و پله‌های اضافی باشیم.

به گزارش  تسنیم سید حسین نقوی حسینی در خصوص موضوع ثبت سند خودرو و ادامه‌دار شدن مناقشه پیش‌آمده میان پلیس و دفاتر اسناد رسمی, اظهار داشت: نمایندگان مجلس وکلای ملت هستند و باید قوانین را به‌شکلی تنظیم کنند که امور مردم تسهیل شده و به‌راحتی به کارهای خود برسند.

 

وی با طرح این سؤال که “در حال حاضر مردم با برگ سبز ناجا چه مشکلی دارند که بخواهیم مجدداً مانعی بر سر راه آنان ایجاد کنیم؟” گفت: آیا مردم در حال حاضر در امور بیمه‌ای یا معاملات و یا حتی رانندگی خود مشکل دارند؟ بنابراین ما نباید موانع سر راه مردم را زیاد کنیم; پیش از این نیز از دوستانی که از ثبت اسناد برای مذاکره با من آمده بودند همین موارد و سؤالات را مطرح کردم.

 

نقوی حسینی با بیان اینکه برگ سبز نیروی انتظامی، نیاز و مشکل مردم را حل می‌کند، افزود: معتقدم ما وکیل و نماینده مردم هستیم و باید مقررات‌زدایی و کار مردم را در حوزه ثبت سند خودرو آسان کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فعالیت‌های مردم در حوزه خرید, فروش و نقل و انتقال خودرو بدون هیچ مشکلی در حال انجام است، عنوان کرد: دفاتر اسناد رسمی در استدلال‌های خود به مواردی مانند بروز اختلاف در معامله در آینده و یا مفقودی خودرو و … اشاره می‌کنند که در واقع این موضوعات استثناء است و استثناء قاعده نیست؛ البته در صورت بروز هر کدام از استثنائات نیز باز هم برگ سبز ناجا یک سند قابل قبول است بنابراین به نظر می‌رسد ما به‌عنوان نمایندگان و وکلای مردم در مجلس باید به‌دنبال رفع موانع و پله‌های اضافی باشیم.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجدداً تاکید می‌کنم ما وکیل مردم هستیم و معتقدیم باید گذران زندگی برای مردم آسان باشد، وضع موجود برای مردم مشکلی ایجاد نمی‌کند که ما بخواهیم با ایجاد یک مانع دیگر مانند ثبت خودرو در دفترخانه‌ها، مردم را به سختی بیندازیم. مهمترین موضوع برای وکلای ملت تسهیل امور مردم است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اجتماعی
ارسال دیدگاه

تبلیغات
logo-samandehi
آمار بازدید