خبرهای ویژه

» موسیقی » آخرین آلبوم «پیتر سلیمانی‌پور» رونمایی می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۳:۳۱

 کد خبر: 63741
 1 بازدید

آخرین آلبوم «پیتر سلیمانی‌پور» رونمایی می‌شود

۲۱ تیرماه و با حضور آهنگ‌سازان و موسیقی‌دانان آخرین آلبوم «پیتر سلیمانی‌پور» رونمایی می‌شود موسیقی ما – آخرین آلبوم زنده یاد «پیتر سلیمانی‌پور» -آهنگساز و نوازنده‌ی فقید- روز جمعه ۲۱ تیرماه با عنوان «زیرا که می‌وزد» با حضور موسیقی دانان و آهنگسازان در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود. در این مراسم فریم ۲۱ از فیلم […]


۲۱ تیرماه و با حضور آهنگ‌سازان و موسیقی‌دانان

آخرین آلبوم «پیتر سلیمانی‌پور» رونمایی می‌شود

موسیقی ما – آخرین آلبوم زنده یاد «پیتر سلیمانی‌پور» -آهنگساز و نوازنده‌ی فقید- روز جمعه ۲۱ تیرماه با عنوان «زیرا که می‌وزد» با حضور موسیقی دانان و آهنگسازان در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود.

در این مراسم فریم ۲۱ از فیلم «۲۴ فریم» عباس کیارستمی با موسیقی پیتر سلیمانی‌پور به نمایش در خواهد آمد. پیتر سلیمانی‌پور آهنگساز و نوازنده و گرافیست ایرانی در ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ در سن پنجاه سالگی در اثر بیماری سرطان در گذشت.
 
این آهنگساز و نوازنده چیره دست سازهای بادی، آثار ارزشمندی از خود به جای گذاشته است که از میان آلبوم ها می توان به «منظومه شخصی» و «قشم، هشت روایت» اشاره کرد. او با سهیل نفیسی در آلبوم «چنگ و سرود» و با بهزاد میرخانی در آلبوم «جوانه‌ها» همکاری داشته است. ضمن اینکه یکی از آثار خاص او آهنگی برای فریم ۲۱ از فیلم «۲۴ فریم» زنده‌یاد عباس کیارستمی است.
 
زنده‌یاد سلیمانی‌پور در ضبط‌های استودیویی با کیوان جهانشاهی، بابک بیات، کریستف رضاعی، پیمان یزدانیان و بهزاد میرخانی همراهی و همکاری داشت.
 
پیتر سلیمانی‌پور در دهه نود بسیار فعال بود. سخنرانی‌های دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران، اجراهای زنده، آهنگسازی برای فیلم و ساخت بیش از ۱۵۰ قطعه موسیقی و ضبط شماری از آنها گوشه‌ای از فعالیت‌های اوست.لینک منبع


برچسب ها : , ,
دسته بندی : موسیقی
ارسال دیدگاه

تبلیغات
logo-samandehi
آمار بازدید